DOBRZE ZASŁUŻENI

„Bene Meritus” (z łac. dobrze zasłużony) to nagroda corocznie przyznawana przez Radę Powiatu Gliwickiego osobom, stowarzyszeniom i instytucjom, które najlepiej przysłużyły się społeczności powiatu. W tym roku wręczona została podczas XX Dożynek Powiatu Gliwickiego i Gminy Toszek, obchodzonych 2 września w Ciochowicach.

Otrzymali ją: w kategorii indywidualnej –  Grzegorz Nocoń z Knurowa, a w kategorii zbiorowej – Stowarzyszenie Ludzie Miasta z Pyskowic. Symboliczne statuetki oraz dyplomy wręczył nagrodzonym Andrzej Kurek – przewodniczący Rady Powiatu Gliwickiego, a gratulacje złożył starosta gliwicki – Waldemar Dombek.

Dołączyli się do nich również prezydent Knurowa, Adam Rams i zastępca burmistrza Pyskowic, Adam Wójcik.
Nagrodzeni to nieprzeciętne osobowości i wspaniali ludzie. Lek. med. Grzegorz Nocoń jest długoletnim ordynatorem Oddziału Chirurgii Ogólnej w Szpitalu w Knurowie. Niezwykle cenią go pacjenci, którym poświęca bardzo wiele czasu i uwagi, ratując ich zdrowie i życie. Dzięki niemu na knurowskiej chirurgii chcą się leczyć chorzy nie tylko z powiatu gliwickiego, ale i całego województwa. Ma również ogromne uznanie w środowisku lekarskim – wykształcił rzesze chirurgów, którzy pracują dziś w szpitalach na Śląsku. Doktor Nocoń jest niekwestionowanym autorytetem medycznym i oddanym swej pracy lekarzem, a także prawdziwie dobrym człowiekiem, który poświęcając swój wolny czas nadzwyczajnie troszczy się o pacjentów.

Stowarzyszenie Ludzie Miasta działa w Pyskowicach od 6 lat, ale jego aktywność jest tak wielka, że wydaje się, iż funkcjonuje już o wiele, wiele dłużej. Stawia przy tym na aktywizowanie mieszkańców, wciągając ich w swe akcje i wciąż nowe przedsięwzięcia. Działa na wielu polach, ale najbliższa jest mu działalność społeczna i kulturalna. To prawdziwa kopalnia pomysłów na wspieranie i edukowanie pyskowiczan oraz dostarczanie im ciekawej rozrywki. Swoją pasją i zaangażowaniem stowarzyszenie skutecznie „zaraża” zarówno dzieci i młodzież, jak i dorosłych oraz seniorów.

Laureatom serdecznie gratulujemy!