Czeki od Minister Sportu

W piątek, 19 czerwca  Powiat Gliwicki odwiedziła minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk, która w Zespole Szkół im. Ignacego Jana Paderewskiego w Knurowie wręczyła 21 Klubom Sportowym z terenu naszego powiatu czeki na 15 tys. i 10 tys. zł przyznane z Rządowego Programu Klub 2020.

- Cieszę się, że tu jestem razem z państwem i mogę przekazać czeki z naszego rządowego programu z przeznaczeniem na pracę trenerów waszych powiatowych klubów sportowych. Sama jestem czynnym sportowcem, dlatego wiem, ile wysiłku i pracy trzeba włożyć w kształtowanie sportowych postaw i osiąganie jak najlepszych wyników sportowych. Obecnie przeznaczamy naprawdę duże środki na rozwój sportu. Mam nadzieję, że podobnie będzie w kolejnych latach. Bardzo państwu dziękuję za waszą pracę i doceniam to, co robicie – mówiła Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Wsparcie finansowe z Ministerstwa Sportu otrzymały następujące kluby z powiatu gliwickiego: Ludowy Klub Sportowy  Gwiazda Chudów, Ludowy Klub Sportowy 35 Gierałtowice, Klub Sportowy Garda Gierałtowice, Ludowy Klub Sportowy Jedność 32 Przyszowice, Stowarzyszenie Fight Club Knurów, TKKF Szczygłowice, Ludowy Klub Sportowy Victoria Pilchowice, Ludowy Klub Sportowy Orzeł Stanica, Ludowy Klub Sportowy Naprzód Żernica, Klub Sympatyków Siatkówki Gumisie Pyskowice, Uczniowski Klub Sportowy Feniks Pyskowice, Klub Futsal Akademia Pyskowice, Miejski Klub Sportowo-Rekreacyjny Pyskowice, Śląski Klub Taekwon-Do Pyskowice, Akademia Tenisa Stołowego Ligota Łabędzka, Ludowy Klub Sportowy Młodość Rudno, Klub Sportowy KS 94 Rachowice, Klub Łuczniczy A3D Toszek,  Ludowy Zespół Sportowy - Toszecka Akademia Piłkarska z Kotliszowic, Klub Sportowy Zamkowiec Toszek, Ludowy Klub Sportowy Naprzód Świbie.

Na spotkaniu obecni byli posłowie na Sejm RP Barbara Dziuk i Jarosław Gonciarz,  Bartłomiej Kowalski – radny Sejmiku Województwa Śląskiego, starosta gliwicki Waldemar Dombek, włodarze gmin powiatu gliwickiego, Adam Wojtowicz – wicestarosta gliwicki, radni Rady Powiatu Gliwickiego, Rady Miejskiej w Knurowie oraz sportowcy: pochodzący z Żernicy szermierz Daniel Niestrój i lekkoatleci: Bernard Sładek, Stefan Pietrzyk, Marian Płaszczyk, a także prezesi zarządów nagrodzonych klubów. Spotkanie prowadziła Dorota Gumienny, dyrektor Zespołu Szkół im. Ignacego Jana Paderewskiego w Knurowie. Aż ze Złotoryi na Dolnym Śląsku przyjechała na spotkanie również Paulina Ruta, prezes zarządu Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking, która ofiarowała… kije do nornic walking minister Danucie Dmowskiej-Andrzejuk, posłance Barbarze Dziuk oraz Waldemarowi Dombkowi, staroście gliwickiemu.

- Wszystkim klubom, które otrzymały czeki, serdecznie gratuluję! Osobiście smuci mnie, że tylko 21 klubów, spośród bardzo wielu z naszego powiatu zadało sobie trud wypełnienia wniosków i aplikowania o środki z Ministerstwa Sportu. Bardzo dziękuję pani minister za przychylność dla naszego powiatu, to dla nas duże wsparcie – mówił starosta Waldemar Dombek, dziękując jednocześnie wszystkim organizatorom spotkania za pomoc w jego przygotowaniu.

Była też okazja do krótkich rozmów z panią minister, a nawet do zrobienia sobie z nią pamiątkowej fotki!