Aktualności

Casting na… Babcię!

Dom Pamięci Żydów Górnośląskich oddział Muzeum w Gliwicach poszukuje najprawdziwszej Babci, która wystąpi w spektaklu teatralnym dla dzieci.

Babcia - tytułowa postać w spektalu "Babcia robi na drutach", to staruszka żwawa pochodząca z dalekiego kraju. Zjawia się niespodziewanie w Gliwicach, niczego ze sobą nie przywozi "tylko kaftan suty, błyszczące szydełko i dwa ostre druty". Babcia  energicznie szydełkuje, jest bardzo towarzyska, ma dwójkę ukochanych wnucząt oraz miłego pieska.

Przedstawienie jest inspirowane bajką izraelskiego autora Uriego Orleva. Jego premiera zaplanowana na jesień 2017 roku odbędzie się w Teatrze Miejskim w Gliwicach.

Spektakl powstaje w ramach projektu „Są dzieci skórzane, są dzieci wełniane. Program kreatywnej adaptacji” współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Do roli tytułowej Babci poszukiwana jest kobieta w wieku 50+, kreatywna, z wrodzoną energetycznością, otwarta, empatyczna, przyjazna w kontaktach z dziećmi. Wymagana będzie od niej dyspozycyjność w lipcu i październiku 2017 r.

Casting odbędzie się 10 czerwca (sobota) w godz. 12.00 – 15.00 w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich oddział Muzeum w Gliwicach, ul. Ks. Józefa Poniatowskiego 14 w Gliwicach. Organizatorzy proszą o wcześniejszą telefoniczną lub e-mailową rezerwację miejsca na liście castingowej: tel.: 32 441 96 39 lub 605 362 594, e-mail: animacyjne@muzeum.gliwice.pl