Aktualności

Całkiem inne skrzyżowanie

Całkiem inne skrzyżowanie

Znacznie poprawił się komfort i bezpieczeństwo jazdy na skrzyżowaniu w Żernicy w okolicy cmentarza.

Było to miejsce bardzo nielubiane przez kierowców. Z cmentarza zjeżdżało się z dużej pochyłości na główną drogę, a na dodatek widoczność zasłaniał ostry zakręt. Jadąc z kolei w drugą stronę, kierowcy musieli szybko pokonać mocne wzniesienie drogi, także nie mając do końca pewności, czy w ostatniej chwili zza zakrętu nie wyłoni się nadjeżdżający z naprzeciwka samochód. Teraz jeździ się tędy zdecydowanie lepiej i bezpieczniej.

Zapewniło to zakończenie zadania „Rozbudowa skrzyżowania drogi powiatowej Nr 2927 S z drogą powiatową Nr 2916 S wraz z uspokojeniem ruchu na ul. Olchowej w Żernicy”, w ramach którego zmieniono kąt wyłączania się do ruchu i powstało skrzyżowanie czterowylotowe. Zniknęło zagrożenie, poprawiła się widoczność, co kierowcy bardzo sobie chwalą.

Koszt tej inwestycji wyniósł ponad 1,3 mln zł. Powiat Gliwicki pozyskał na jej realizację dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wynoszące blisko 455 tys. zł, a Gmina Pilchowice dołożyła się kwotą niemal 319 tys. zł. Wykonawcą robót była firma Hucz Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością SK z Boronowa, a za całość realizacji odpowiadał Zarząd Dróg Powiatowych w Gliwicach.