Bieg pamięci ks. Damrota

17 września odbył się VI Bieg Uliczny im. księdza Konstantego Damrota pod honorowym patronatem wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka. Jak co roku organizatorami tego wydarzenia był Powiat Gliwicki oraz Gmina Pilchowice.

Impreza zgromadziła duże grono samorządowców i parlamentarzystów. Powiat Gliwicki reprezentował starosta Waldemar Dombek wraz z wicestarostą Ewą Jurczygą i zastępcą przewodniczącego Rady Powiatu, Andrzejem Frejno. Gminę Pilchowice – wójt Maciej Gogulla z przewodniczącą Rady Gminy Agatą Mosiądz-Kramorz. Na specjalne zaproszenie przybyli też parlamentarzyści – senator Krystian Probierz oraz posłowie Piotr Pyzik, Grzegorz Janik i Jarosław Gonciarz. Specjalnymi gośćmi byli przedstawiciele powiatów partnerskich Powiatu Gliwickiego – Mittelsachsen i Calw z Niemiec.

Przed rozpoczęciem biegu reprezentacje Województwa Śląskiego, Powiatu Gliwickiego i Gminy Pilchowice wraz z przedstawicielami partnerskich powiatów oraz parlamentarzystami złożyli kwiaty na grobie ks. Konstantego Damrota, w czym towarzyszył im proboszcz ks. Dariusz Gołek. Następnie wszyscy przenieśli się na trasę biegu, która liczyła 5 km. Choć pogoda w tym dniu nie dopisała, na starcie stawiło się ponad 150 uczestników – w tym m.in. wojewoda Jarosław Wieczorek. Na mecie można było się przekonać, że wiek nie stanowił żadnej bariery. Sporą grupę stanowiły rodziny z małymi dziećmi – była duża ilość maluchów w wózkach, jak i dzieci biegnących samodzielnie. Dopisali również seniorzy.

Po zakończonym biegu na zawodników czekały pamiątkowe medale. Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych otrzymali również dyplomy. Natomiast na trzech zawodników, którzy jako pierwsi dobiegli do mety w kategoriach kobiet, jak i mężczyzn, czekały piękne złote puchary. Nagrody książkowe ufundowali senator Krystian Probierz i poseł Jarosław Gonciarz, zaś Stary Hangar – vouchery na treningi i relaks w swym obiekcie. Poszczęściło się również ostatniej uczestniczce wbiegającej na metę, bowiem otrzymała słodką niespodziankę – tort zakupiony przez Andrzeja Frejno.

Podziękowaniom nie było końca, a pożegnanie wójta Pilchowic Macieja Gogulli było krótkie i rzeczowe: Do zobaczenia za rok!

Jak podkreśla starosta Waldemar Dombek, celem tej cyklicznej imprezy jest popularyzacja zdrowego trybu życia – upowszechnianie biegania jako najprostszej i najtańszej formy rekreacji fizycznej oraz rozwijanie czynnego wypoczynku i aktywności ruchowej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. – Zawodnicy VI Biegu Damrota udowodnili, że z pewnością wszystkie te aspekty spełnili – mówi starosta gliwicki.

Pełne wyniki biegu są dostępne na stronie http://timekeeper.pl.