Aktualności

Antoni i Miriam – pierwsi!

Antoni i Miriam – pierwsi!

Pierwszym dzieckiem, które w tym roku przyszło na świat w powiecie gliwickim, jest Antoni, urodzony w Szpitalu w Knurowie. Niedługo dołączyła do niego Mirian, urodzona w Szpitalu w Pyskowicach.

Chłopczyk urodził się 1 stycznia o godz. 15.50 i ważył 3540 g oraz mierzył 53 cm. Jego rodzice, Katarzyna oraz Tomasz na co dzień mieszkają w Gliwicach. Nieco później, bo 3 stycznia na świat przyszło pierwsze dziecko w Szpitalu w Pyskowicach. Jest to dziewczynka o imieniu Miriam. Urodziła się w niedzielę o godz. 20.36.

- Szczęśliwym rodzicom serdecznie gratuluję i życzę wszelkiej pomyślności dla nich oraz ich nowo narodzonych dzieci – mówi starosta gliwicki Waldemar Dombek. – Niech Antoni i Miriam rosną zdrowo i bez problemów. Niech będą mądre i piękne, a przede wszystkim niech wyrosną na dobrych ludzi. Cieszę się, że ich miejscem urodzenia są Knurów i Pyskowice, gdzie mieszczą się nasze szpitale powiatowe. Placówki te od dawna znane są z dobrej opieki na oddziałach położniczych i ginekologicznych. To dla nas wielka radość, że również rodzice spoza powiatu gliwickiego wybierają je jako miejsce przyjścia na świat swoich dzieci, obdarzając je w ten sposób najwyższym zaufaniem.