Aktualności

76. rocznica Powstania Warszawskiego

76. rocznica Powstania Warszawskiego

1 sierpnia 1944 roku jest jedną z najważniejszych dat zapisanych w historii Polski z okresu II wojny światowej. Tego dnia o godzinie 17.00 wybuchło Powstanie Warszawskie.
W duchu patriotyzmu, minutą ciszy i dźwiękiem syren, jak co roku, w całym kraju upamiętniono 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Podczas różnych upamiętniających uroczystości, czczono w należyty sposób pamięć tych, którzy zginęli za wolność stolicy broniąc jednocześnie niepodległości Polski. To z ich poczucia obowiązku, silnego patriotyzmu oraz niezwykłej odwagi jesteśmy dumni. Oni właśnie są naszymi BOHATERAMI. Wydarzenie to było tragedią całego narodu, a pamięć o nim jest naszą wspólną sprawą,
o której musimy pamiętać.
W całym powiecie gliwickim o godzinie 17.00 uruchamiano syreny alarmowe, w związku
z 76. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, aby upamiętnić i uhonorować poświęcenie oraz walkę Powstańców Warszawskich z 1944 roku. Pamięć poległych czczono indywidualnie oraz grupowo.
W Pyskowicach, Stowarzyszenie Pamięci Armii Krajowej – Oddział Pyskowice, zaprosiło mieszkańców oraz swoich sympatyków do wspólnego czczenia pamięci powstańców warszawskich. Inicjatywa ta spotkała się ze sporym zainteresowaniem.